Ból kostki i pięty po zdjęciu gipsu

podejrzenie złamania kostki bocznej.na 6 tyg+Fraxiparina 0,4 na cały okres gipsu +tydzień.Na wizycie kontrolnej -byl inny lekarz zdjął mi gips nie oglądając mojej stopy,wyslał na zdjęcie RTG.Następnie wypisał już w drzwiach skierowanie na rechabilita podcję,(krioterapia,wirówka+ćwiczenia)poprostu przerwał moje leczenie,nawet nie wiem czy obejrzał zdjęcie bo bardzo spieszył się do domu.nadal czuję ból w kostce i ucisk ,oraz ból pięty.Gips miałam 3 tyg.nie wiem co mam robić.proszę o radę?

Szanowna Pani,
Na pewno należy zweryfikować rozpoznanie: jeśli rzeczywiście było złamanie kostki bocznej 3 tygodniowe unieruchomienie to stanowczo zbyt mało. Jeśli silne skręcenie (np III stopnia) to również po tym okresie należałoby pozostawić np. stabilizator. Przede wszystkim należy dokładnie obejrzeć Pani RTG (powinny być co najmniej 3 projekcje - AP, bok i tzw. projekcja na więzozrost) i zbadać szczegółowo Pani staw skokowy i stopę.

Pozdrawiam,
Dr n.med. Paweł Kołodziejski
chirurg stopy
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu