Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból kostki po potknięciu się

Witam, Dzisiaj, podczas gry w siatkówkę rano potknęłam się, kostka wygięła mi się na bok i się przewróciłam. Trochę pobolało, ale ból po zewnętrznej strony stopy utrzymuje się do teraz (wieczór). Boli (lekko) podczas chodzenia, z boku, bliżej pięty. Bardzo boli, gdy wygnę nogi w 0, czyli "stanę" po tej zewnętrznej. Nie ma opuchlizny, siniaka itp. Przy ugniataniu nie boli. Okładam lodem i posmarowałam Ibalginem. Kiedy mogę pójść pobiegać? Co się mogło stać? Przejdzie? Czy do lekarza?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Dzień dobry
Konieczna jest wizyta u lekarza i wykonanie prześwitlenia RTG. Przy niektórych skręceniach stawu skokowego i stopy dochodzi do złamania guzowatości V kości śródstopia wskutek pociągnięcia przez ścięgno mięśnia strzałkowego krótkiego. Objawy tego złamania czasami są dosyć niewielkie.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalisa ortopeda traumatolog

0

Szanowna Pani,
W Pani przypadku należy wykluczyć złamanie V kości śróstopia (w części bliższej, tzw. guzowatości). Jednym z mechanizmów tego złamania jest uraz skrętny stopy/stawu skokowego. Należy przede wszystkim zbadać stopę i wykonać RTG.Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy