Ból kostki po potknięciu się

Witam, Dzisiaj, podczas gry w siatkówkę rano potknęłam się, kostka wygięła mi się na bok i się przewróciłam. Trochę pobolało, ale ból po zewnętrznej strony stopy utrzymuje się do teraz (wieczór). Boli (lekko) podczas chodzenia, z boku, bliżej pięty. Bardzo boli, gdy wygnę nogi w 0, czyli "stanę" po tej zewnętrznej. Nie ma opuchlizny, siniaka itp. Przy ugniataniu nie boli. Okładam lodem i posmarowałam Ibalginem. Kiedy mogę pójść pobiegać? Co się mogło stać? Przejdzie? Czy do lekarza?

Dzień dobry
Konieczna jest wizyta u lekarza i wykonanie prześwitlenia RTG. Przy niektórych skręceniach stawu skokowego i stopy dochodzi do złamania guzowatości V kości śródstopia wskutek pociągnięcia przez ścięgno mięśnia strzałkowego krótkiego. Objawy tego złamania czasami są dosyć niewielkie.
Pozdrawiam
Krzysztof Bryłka - chirurg stopy, specjalisa ortopeda traumatolog

Szanowna Pani,
W Pani przypadku należy wykluczyć złamanie V kości śróstopia (w części bliższej, tzw. guzowatości). Jednym z mechanizmów tego złamania jest uraz skrętny stopy/stawu skokowego. Należy przede wszystkim zbadać stopę i wykonać RTG.Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu