Obrzęk i zasinienie przy złamaniu kości śródstopia

Mam złamaną v kość śródstopia [skośnie] od 1.5 tygodnia. Od początku nie miałam gipsu lecz but ortopedyczny. Stosuję altacet i uzarin żel lecz pomimo to obrzęk i zasinienie utrzymują się. Czy to prawidłowość? Nie wypisano mi heparyny.

Wszystko zależy od typu złamania i miejsca w którym ono wystąpiło w obrębie V kości śródstopia. O leczeniu decyduje obraz RTG. Złamania skośne to najczęściej złamania trzonu tej kości. W znacznej części są one przemieszczone i takie wymagają leczenia operacyjnego. Złamania tzw. guzowatości mogą mieć również skośny przebieg szczeliny ale leczy się je unieruchomieniem. Natomiast profilaktyka przeciwzakrzepowa byłaby wskazana.
Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu