Zasinienie nogi wskutek złamania kości śródstopia

Złamanie awulsyjne V kości śródstopia. Na pogotowiu założono mi szynę, po 7 dniach na kontroli inny ortopeda stwierdził żeby zdjąć szynę przestać brać zastrzyki i chodzić w bucie o twardej podeszwie a wszystko samo się zagoi. Moje pytanie: Czy to normalne że stopa jest sina? I czy to dobra rada ? proszę o pomoc bo popadam w paranoje. Nadal mam szynę bo boję się jej zdjąć, słyszałam o zawrotach głowy, zatorach itp.

Lek. Tomasz Budlewski

Aby można było stwierdzić odpowiedź na Pani pytanie należałoby wykonać badanie lekarskie. Jeżeli lekarz ortopeda po badaniu stwierdził i zalecił odpowiednie postępowanie medyczne nie ma powodu, aby je negować. Proponuję stosować się do zaleceń ortopedy. Jeżeli nadal objawy będą się utrzymywać proponuję ponownie udać się do lekarza zlecającego takie postępowanie.

Szanowna Pani

Złamanie awulsyjne V kości śródstopia nie wymaga unieruchomienia w gipsie. Może Pani śmiało zdjąć "szynę", a zastrzyki przeciwzakrzepowe proszę brać jeszcze przez 3 dni po jej zdjęciu. Przez kilka tygodni noga będzie bolesna, nieco obrzęknięta w miejscu złamania, ale stopniowo będzie wracała do zdrowia.

z wyrazami szacunku
Jędrzej Kosmowski
halluxcenter.pl