Powrót do aktywności fizycznej po złamaniu guzowatości V kości śródstopia

Witam, mam złamanie guzowatości V kości śródstopia. Wygląda tak:http://s17.postimg.org/juuz4qt7x/000146_DB.jpgZałożono mi gipsową szynę, która mocno uwiera po stronie złamania. Jeszcze jej nie zdejmowałem. Mam zastrzyki Clexane 40mg i Olfen UNO przeciwbólowo. Jakie są prognozy jeśli chodzi o gojenie i kiedy mogę się spodziewać powrotu do aktywności fizycznej? Co robić i co jeść aby przyspieszyć proces?
MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Szanowny Panie, unieruchomienie około 6 tygodni. Dieta normalna zrównoważona. Na przytoczonym zdjęciu RTG widoczne jest także uszkodzenie (przebyte złamanie ?) w zakresie IV kości śródstopia. Jeżeli proces gojenia złamania będzie przebiegał bez powikłań - czas powrotu do p e ł n e j aktywności fizycznej to około 2 miesiące. Zadecyduje o tym prowadzący pana ortopeda. Jeżeli szyna gipsowa jest nieprawidłowo domodelowana proszę zgłosić się d kontroli i ewentualnej wymiany unieruchomienia ( można również zastosować odpowiedni stabilizator). Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty