Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Złamanie 5 kości śródstopia i założenie szyny

Witam. 22 września zlamalem 5 kość srodstopia. Po 3 tygodniach w szynie kazano mi chodzić. Po 10 tygodniach kość złamała się ponownie. Szyna na 4 tygodnie następnie po zrobieniu zdjęcia w 4 tygodniu kazano mi chodzić na boku stopy .Na rtg widać że kość nie jest jeszcze zespolona. Dziś mija 6 tydzień I tu moje pytanie czy przy drugim złamaniu kość zrasta się wolniej? I po jakim okresie będę mógł wrucić do sportu. brak bólu przy dotyku i stawianiu Na kości dwa schodki między nimi twarde łączenie
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Pewnie Pana złamanie wystąpiło w wyniku przeciążenia bocznego brzegu stopy (np. w wyniku wady w budowie i obciążaniu stopy). 3 tygodnie unieruchomienia to stanowczo zbyt krótko. Sugerowałbym dokładne badanie ortopedyczne i badanie obciążeń stopy. Pewnie po wygojeniu złamania (unieruchomieniem lub dzięki operacji) wskazane będą wkładki ortopedyczne indywidualnie dopasowane do Pana stopy.
Pozdrawiam, Dr n.med. Paweł Kołodziejski chirurg stopy specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy