Złamanie obu kości przedramienia i zdjęcia szyny

Witam, mam 25 lat i 8 tygodni temu doznałem poważnego złamania obu kości przedramienia, jedną ustabilizowano drutem Kirschnera a drugą płytką Syntes. Po 8 tygodniach lekarz ortopeda zdjął mi szynę gipsową którą miałem wcześniej. Wedle tego co mówił kości nie są jeszcze zrośnięte, czy to nie za wcześnie aby odstawić szynę i zacząć delikatnie nią ruszać ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam,

Okres 8 tygodni unieruchomienia w szynie gipsowej po złamaniu i zespoleniu obu kości przedramienia jest zupełnie wystarcający. Zaznaczam jednak, że decyzję odnośnie zdjęcia unieruchomienia i rozpoczęcia rehabilitacji można podjąc tylko i wyłącznie po zbadaniu pacjenta oraz ocenie aktualnych zdjęć radiologicznych.

Pozdrawiam,

dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii
Narządu Ruchu