Ból nogi po operacji kości strzałkowej i kostki

Witam jestem po operacji kosci strzalkowej I kostki po 3 tyg noszenia gipsu dostałam orteze na kolejne 4 tyg.Nie mogę stawać na nodze a orteze mogę zdejmować jeśli leze na łóżku z podniesiona stopa i w czasie snu. Mam pytanie czy mogę ruszać stopa, palcami po zdjęciu ortezy czy narazie wstrzymać się od jakichkolwiek ruchów. I do kiedy mam brac zastrzyki przeciwzakrzepowe. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Szanowana Pani, oczywiście może Pani ruszać palcami stopy i jest to wręcz wskazane (można to robić w ortezie) . Również (o ile zespolenie jest stabilne) należy wykonywać ruchy w stawie skokowym w graniach bezbólowych kilka razy dziennie. Profilaktyka p-zakzrepowa powinna być prowadzona do czasu "uruchomienia " kończyny. Około 4-6tyg ( o ile nie ma innych wskazań do jej przedłużenia) - decyzja należy do lek. prowadzącego leczenie. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.