Ból oka i zawroty głowy - czy to może być coś poważnego?

Od trzech dni odczuwam w lewym oku ból. Zaczął się w nocy i był zbyt uciążliwy, bym mogła zasnąć, ponieważ przy zamkniętym oku bardziej mnie boli. W dzień też troszeczkę pobolewa, ale dziś rano miałam zawroty głowy jak wstałam z łóżka. Po jakimś czasie przeszło, ale pojawił się ból głowy i zatkane lewe ucho, jakbym zalała je wodą, a nic takiego nie miało miejsca. Bardzo się martwię, że to może być oznaką jakiejś poważnej choroby. Mieszkam w Anglii i niestety tu dużo chorób bagatelizują, ale jakbym dostała konkretne wskazówki, jakie badania powinnam zrobić i ewentualnie co to może być, wtedy bardziej słuchają pacjenta, bo najczęściej słyszy się "samo przejdzie".

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Pani objawy mogą być wywołane wieloma chorobami różnych układów ciała. Gdyby miała Pani możliwość skorzystania z lekarza ogólnego, odpowiednika naszego lekarza medycyny, zachęcałabym do takiej wizyty. W trakcie badania lekarz ustaliłby Pani stan ogólny i zbadał Panią internistycznie i neurologicznie, co umożliwiłoby ukierunkowanie diagnostyki.

Pani dolegliwości mogą być wywołane chorobami kręgosłupa szyjnego, chorobami laryngologicznymi, hormonalnymi (głównie zaburzeniami tarczycy) oraz neurologicznymi.

Niestety Pani dolegliwości są zbyt niecharakterystyczne, by móc postawić rozpoznanie. Wskazane byłoby wykonanie badań obrazowych (głównie TK głowy i RTG odcinka szyjnego kręgosłupa), wykonanie badań laboratoryjnych i konsultacja laryngologiczna.

Pozdrawiam.