Ból pieprzyka po wyciśnięciu pryszcza w jego okolicy

Witam. Mam problem dotyczący pieprzyka. Znajduje sie ona na czole i jest z kategorii odstajacych. Wczoraj poczułem jakby pod nim lub bardzo blisko niego wyskoczył mi pryszcz. Gdy starałem sie go lekko wycisnąć najpierw pojawiło sie coś białego potem odrobina krwi. Teraz pieprzyk ma małego strupka, boli przy naciskaniu (choć nieznacznie) i jest leciutko czerwony. Zostawić to i sie nie przejmować? Wolałbym darować sobie wizytę u dermatologa jeśli nie jest konieczna. Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie ma powodów do niepokoju. Niemniej jednak jeśli pieprzyk jest problematyczny, warto zastanowić się czy go nie usunąć.
Pozdrawiam