Zadrapanie pieprzyka na palcu

Witam, trzy tygodnie temu na ręce ( okolica małego palca nie paznokcia ) pojawił mi się nowy pieprzyk wcześniej go tam nie było wyglądał jak takie dwie, kreski które były blisko siebie, w pewnej odległośći, całość miała 2mm, ale tydzień temu uległ mi całkowitemu zdrapaniu przez przypadek, nie leciała mi krew na miejscu pojawił się strupek wkoło strupka jest zaczerwienienie. Proszę mi powiedzieć czy z taką sprawą zgłosić się do lekarza czy się martwić, że mogło być to coś złego? Proszę o radę

Uraz znamienia nie jest groźny. Proszę spokojnie czekać, aż się zagoi. Gdyby po zagojeniu jeszcze coś tam było, proszę pójść do dermatologa i zbadać to miejsce dermoskopem.