Ból piersi, ból podbrzusza, testy ciążowe negatywne - czy mogę być w ciąży?

Mam nieregularne cykle. Od kilku miesięcy mam plamienia trwające ponad tydzień zamiast normalnej miesiączki. 25.02 zaczęłam plamić, jednak to trwało tylko trzy dni. Od tamtego czasu zaczęły boleć mnie piersi i powiększyły się. Pobolewa mnie też dół brzucha.

Zrobiłam sobie dwa testy ciążowe w odstępach tygodniowych, jednak oba wyszły negatywnie. Nie wiem co mam myśleć? Jestem za granicą i nie mam nawet możliwości udania się do ginekologa.

Witam!

Ponieważ objawy w postaci skąpych krwawień miesiączkowych sukcesywnie się nasilają, prawdopodobnie wystąpiły u Pani zaburzenia hormonalne, endometrioza lub zakażenie.
Ból brzucha i powiększenie piersi mogą poprzedzać zbliżające się krwawienie miesiączkowe lub towarzyszyć niektórym z powyższych nieprawidłowości.

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w przebiegu m.in. upośledzenia funkcjonowania jajników, hiperprolaktynemii, zespołu policystycznych jajników.
Endometriozie przeważnie towarzyszą bóle okolicy podbrzusza, zaburzenia miesiączkowania, bolesne stosunki.
Zakażeniu oprócz dolegliwości bólowych zwykle towarzyszy wzrost temperatury ciała.

Test ciążowy należy wykonać w terminie spodziewanej miesiączki lub 14 dni po stosunku. Jeżeli zrobiła go Pani w odpowiednim czasie, ciążę można raczej wykluczyć.

Jeżeli dolegliwości nie ustąpią, należy udać się do lekarza w najbliższym możliwym terminie. Jeśli natomiast dolegliwości bólowe się nasilą i dołączy się do niech gorączka, konieczna będzie natychmiastowa wizyta u lekarza.