Ból podbrzusza i nabrzmiałe piersi a negatywne wyniki testów ciążowych

Witam! Moje pytanie dotyczy opóźniającej się miesiączce. Okres powinnam dostać 28.09 do dziś nie dostałam. Kochaliśmy się zmężem bez zabezpieczenia. Poprzednie miesiączki były regularne z 1-2 przesunięciem ale zazwyczaj cykl 30 dniowy. Robiłam 2 testy ciążowe pierwszy 7.10 negatywny drugi 14.10 również negatywny. Mam bóle w podbrzuszu jak przed okresem, nabrzmiałe piersi z których po przyciśnięciu wypływa surowiczo-biała wydzielina. Czy to może być ciąża mimo 2 negatywnych testów?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeśli dobrze zrozumiałam okres opóźnia się już o ponad 2 tygodnie. Nie można wykluczyć ciąży. W tej sytuacji zalecam kontrolę u ginekologa i najprawdopodobniej wykonanie badania beta-hcg z krwi i/lub badania USG.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane przez Panią objawy wskazują, że prawdopodobieństwo ciąży jest znikome. Proszę bowiem pamiętać, że testy ciążowe wykonane w takim odstępie czasu od terminu spodziewanej miesiączki bez wątpienia uznajemy już za wiarygodne. Pani dolegliwości wskazują jednak, że konieczna jest dokładniejsza diagnostyka w kierunku zaburzeń hormonalnych (hiperprolaktynemii). W celu uzyskania skierowań na właściwe badania proszę skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.