Ból piersi przy dotyku

Mam 21 lat, 2 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Za około 2 tygodnie mam planowany termin miesiączki, ale od 3 dni przy dotykaniu bardzo bolą mnie piersi. Nie wiem czym ten ból może być spowodowany? Czy to może być spowodowane ciążą?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Rola kampanii edukacyjnych w leczeniu raka piersi

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek hormonalnych zdarza się, że mogą przejściowo występować zaburzenia hormonalne. Nie napisała Pani, czy w przeciągu tego czasu od odstawienia tabletek wystąpiła (i kiedy) prawidłowa miesiączka. Jeżeli podejrzewa Pani, że może być w ciąży, najlepiej wykonać test ciążowy. Jeżeli bolesność piersi będzie się utrzymywać, najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem ginekologiem, który oprócz badania, w razie potrzeby może zalecić badania hormonalne.

Pozdrawiam

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy