Ból piersi w połowie cyklu u 36-latki

Witam od wczoraj boli mnie lewa pierś, jestem w połowie cyklu, nie ma zmian widocznych. Pierś jest cała obolała i nie wyczuwam pod ręką nic. Jaka może być przyczyna? Dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć podłoże hormonalne, zapalne, itd. Jeśli dolegliwości bólowe będą się powtarzać w kolejnych cyklach (w ich drugiej połowie, a ustępować po miesiączce) będzie to oznaczało ich podłoże hormonalne. Jeśli jednak pojawiłyby się jakiekolwiek inne niepokojące objawy, tj. wyciek z piersi, zaczerwienienie, wzmożone ucieplenie proszę niezłocznie skonsultować się z lekarzem. Niezależnie od podłoża dolegliwości sugeruję wykonanie USG piersi.

Opisane dolegliwości mogą mieć podłoże hormonalne. W razie utrzymywania się dolegliwości po miesiączce wskazane jest wykonanie badania USG piersi i ewentualnie wizyta w Poradni Chorób Piersi.