Ból pleców - czy może mieć związek z płucami?

Witam. Mam 18 lat i często boli mnie coś z lewej strony w okolicach piersi, a dzisiaj rano wstałam (po chyba zbyt mocnym przeciągnięciu się) z bólem pleców i ciężko mi się oddycha. Ból nasila się przy jakimkolwiek ruchu. Czy to może być coś związanego z płucami?

Witam serdecznie.

Przyczyn bólu w klatce piersiowej może być wiele - poprzez choroby miąższu płucnego, choroby układu sercowo-naczyniowego, aż po schorzenia układu pokarmowego. Również zmiany związane ze ścianą klatki piersiowej (mięśnie, układ kostno-stawowy) mogą być powodem dolegliwości. W tym przypadku prawdopodobnie to stało się przyczyną objawów.

Jednak bez badania lekarskiego i możliwości dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości potwierdzenia tego przypuszczenia. Zachęcam do wizyty u lekarza - najlepiej zacząć od lekarza rodzinnego.
Astma oskrzelowa w tym wypadku jest mało prawdopodobna, więcej informacji o objawach występujących w jej przebiegu znajduję się w dołączonym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-astmy.

Pozdrawiam.