Zapytaj lekarza

7 1 6 , 5 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy lekarz podejrzewa u mnie astmę?

Zgłosiłam się do lekarza rodzinnego z męczącym mnie kaszlem. Lekarz mnie zbadał, osłuchał. Z kilku powodów poprosiłam o skierowanie do alergologa. Lekarz mi takowe wystawił, ale tam zaznaczył na nim: astma skrzelowa (oczywiście po łacinie). Czy na tej podstawie można wnioskować, że coś takiego jak astmę podejrzewa, czy tam raczej napisał coś, żeby mógł wystawić skierowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam serdecznie,
Jeżeli lekarz rodzinny po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu skierował Panią do specjalisty przypuszczalnie miał do tego powody. Uporczywy kaszel może być jednym z objawów astmy oskrzelowej. Prawdopodobnie na tej podstawie lekarz wypisał rozpoznanie astmy lub jedynie przypuszczenie choroby na skierowaniu do specjalisty.
Jeżeli ma już Pani skierowanie proszę z pomocy specjalisty skorzystać. Warto wyjaśnić pochodzenie dolegliwości. Dopiero po postawieniu rozpoznania możliwe jest włączenie leczenia.
Więcej informacji na temat astmy znajdzie Pani na naszym portalu.
Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy