Jak rozpoznać astmę oskrzelową?

Witam,

moja młodsza siostra często ma katar. Nie jest przeziębiona, a mimo to musi często usuwać wydzielinę z nosa. Dodatkowo, cierpi też na męczący, suchy kaszel, szczególnie w nocy. Czy to może być astma?

Pozdrawiam

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Jakie zwierzę będzie odpowiednie dla alergika?

Kochasz zwierzęta, ale zdiagnozowano u ciebie alergię? Spróbuj wybrać takiego pupila, który nie będzie działał uczulająco. Miłośnicy kotów powinni wybrać nevę masquarade lub kota syberyjskiego. Sprawdzą się także rasy gubiące mniej sierści, między innymi devon rex lub cornish rex. Istotny jest też kolor ? mniej uczulający będzie biały pupil.

Witam.

Astmę rozpoznaje się na podstawie występowania typowych objawów, takich jak napadowa duszność, świszczący oddech, suchy, napadowy kaszel, niekiedy ucisk w klatce piersiowej, ewentualnie objawy innych chorób alergicznych, najczęściej alergicznego nieżytu nosa; na podstawie ewentualnych objawów przedmiotowych (stwierdzanych przez lekarza) oraz badań czynnościowych płuc (spirometria, PEF). Rozpoznawaniem i leczeniem astmy zajmują się najczęściej pulmonolodzy i alergolodzy.

Specjalista chorób wewnętrznych, współautorka publikacji z zakresu mikrobiologii i endokrynologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty