Alergia - pomocy

Dzień dobry. Mój 8letni syn ma alergię ma roztocza i sierść zwierząt. Pani alergolog podawała mu A***, który dał świetne efekty. 2mies temu kazała go odstawić i przepasała s***  i kazała oba podawać 2 razy dziennie! Nie dostał nic na alergię, tylko te dyski na astmę, której nie ma! Byłam u pani doktor wielokrotnie tłumacząc, że syn się dusi a dyski mu nie pomagają, usłyszałam: "to minie". Syn męczy się już długo :-(. Po co taki dysk komuś kto nie ma astmy?!

KOBIETA ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Alergia i astma to choroby, które często współistnieją. Jednym z podstawowych objawów astmy oskrzelowej jest duszność – najczęściej nocna lub wysiłkowa z towarzyszącymi świstami na wydechu oraz kaszel Jednym z czynników wywołujących napady astmy są właśnie alergeny – zarówno roztoczy kurzu domowego jak i sierści zwierząt. Postawienie diagnozy astmy wymaga stwierdzenia objawów chorobowych charakterystycznych dla tej choroby i wykonania badań czynnościowych płuc (spirometria). Jeśli lekarz zlecił leki przeciwastmatyczne to najwyraźniej miał ku temu powody. Jednak aby mogły one być skuteczne konieczne jest regularne ich stosowanie przez dłuższy czas.

Dlatego jeśli lekarz nie zaleci inaczej należy je stosować we wskazany przez niego sposób. Jeśli natomiast pojawiają się inne objawy choroby alergicznej, takie jak: nieżyt nosa czy zmiany skórne, należy zgłosić je na najbliższej wizycie u alergologa. Może to być bowiem wskazanie do włączenia leków przeciwhistaminowych. Zachęcam do otwartości w kontaktach z lekarzem i informowania go o wszystkich budzących niepokój objawach.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy