Kontakt kobiety w ciąży z psami a ryzyko alergii u dziecka

Witam mam pytanie do alergologa czy jesli kobieta w ciazy ma caly czas kontakt z psami to czy jest ryzyko ze dziecko bedzie alergikiem czy to juz wyklucza na stale alergie? pytam bo dowiedzialam sie ze jestem w ciazy a moi rodzice maja hodowle wiec sila rzeczy mam ciagly kontakt z psami i dziecko tez bedzie go mialo

Witam. Obecnie nie ma jednoznacznych danych świadczących o tym, że przebywanie w okresie ciąży ze zwierzętami przyczynia się do rozwoju alergii na ich sierść u dzieci. Niektóre źródła podają nawet, że może przyczynić się to do uodpornienia dziecka na alergię w przyszłości.