Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy kontakt z alergenem może uodpornić?

Czy to prawda ze kontakt z alergenem może uodpornić? Mam w domu dwa koty i okazało się że mój synek jest alergikiem. Lekarz zalecił pozbycie się kotów, czy to konieczne?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, jeżeli koty są przyczyną alergii u dziecka, to ich obecność nie przyczyni się do ustąpienia alergii, a wręcz przeciwnie, objawy mogą się nasilać. Odczulanie poprzez kontakt z niewielkimi dawkami alergenu przebiega w zupełnie inny sposób - sugeruję w związku z tym kontakt z alergologiem - po pierwsze w celu potwierdzenia, czy to na pewno koty wywołują alergię, po drugie w celu rozważenia ew. metod leczenia.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy