Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból pleców i nóg a rwa kulszowa

tatę od paru tygodni bolaly plecy i noga. neurolog przepisal zastrzyki i tabletki. chwilowo bol ustapil, ale we czwartek powrocil z jeszcze wieksza sila. w piatek tata sie ledwie juz ruszal, ale jakos dal rade sie doturlac do lazienki. od soboty lezy, nie moze nawet usiasc bo bol jest nie do zniesienia. dodam ze jest on odporny na bol, przechodzil juz ataki nerek itd. leki, zastrzyki ani troche nie pomagaja. lekarz powiedzial ze to rwa i trzeba przeczekac klika tygodni, a badania i leczenie,????
ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jeżeli lekarz podczas bezpośredniej wizyty orzekł, że objawyskutkiem rwy kulszowej to zapewne tak też jest. Pani tata zdecydowanie powinien zatem otrzymać leczenie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Teoretycznie może także przeprowadzić diagnostykę w postaci RTG kręgosłupa. W przyszłości warto także wykonać MRI kręgosłupa. W celu uzyskania recept na leki przeciwzapalne/przeciwbólowe proszę skonsultować się z lekarzem POZ. Mogą Państwo udać się także na Szpitalny Oddział Ratunkowy lub do lekarza nocnej pomocy ambulatoryjnej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy