Ból pleców u 13-latki

witam mam pytanie , mam córeczkę w wieku 13 lat ciagle narzekala na bóle pleców zrobilismy jej przeswietlenie kregosłupa i z przeswietlenia wyszło ze ma ona ANOMALIE CO TO JEST CHCIALA BYM SIE DOWIEDZIEC I CZY TO JEST GROZNE? LEKARZ RODZINNY SKIEROWAŁ JA DO ORTOPEDY . chcialabym sie dowiedziec dlaczego do ortopedy a nie np. do neurologa ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Anomalia jest synonimem nieprawidłowości. Trudno określić jakiego rodzaju nieprawidłowości wykazało badanie. Ortopeda jest odpowiednim specjalistą.