Ból po wyrwaniu dolnej piątki

Witam.Miesiac temu mialam wyrwana piatke dolna,do tej pory boli mnie pod dotykiem,nie moge jesc po tej stronie,stomatolog dal mi male trojkatne proszeczki ktore bralam i nic,ostatnio wlozyl lekarstwo z antybiotykiem ale nadal boli,miejsce po wyrwaniu nie zrasta sie.Dla czego tak sie dlugo goi?

Witam,
Gojenie rany trwa około 6-8 tygodni. Można przyspieszyć gojenie stosując np. Solcoseryl- żel stomatologiczny. Czasem występują powikłania po usunięciu zęba- np. suchy zębodół i wtedy konieczna jest wizyta u dentysty i dodatkowe leczenie poekstrakcyjne. Warto też sprawdzić na zdjęciu rtg czy nie doszło do odłamania fragmentu zęba lub kości otaczających korzeń. Takie fragmenty mogą utrudniać gojenie.
pozdrawiam,
Joanna Rąpała