Dlaczego na dziąśle zrobił mi się biały nalot?

Witam,23.11(czwartek)miałam wyrwany ząb, dolną 5, dziś piąty dzień od wyrwania,a ząb boli,nie jest to ból nie do wytrzymania, ale jednak dokucza, opuchlizna też nie chce zejść,dziąsło i policzek dalej mam spuchnięte,na dziąśle zrobił mi się ten biały nalot,(czyli się goi?) Dodam że miałam rwany w stan zapalny(dwa tygodnie leczyłam przed wyrwaniem,a i tak po wyrwaniu okazało się że dalej miałam) biorę dalacin.Martwi mnie że boli i to opuchnięcie nie schodzi.

Witam,
konieczna jest niezwłoczna wizyta u lekarza stomatologa, ból i obrzęk tyle dni po usunięciu zęba może sugerować problem z gojeniem się miejsca po ekstrakcji, może rozwinęło się miejscowe zapalenie zębodołu. Lekarz powinien ocenić czy zębodół się goi, ewentualnie oczyścić to miejsce, założyć opatrunek. Dodatkowo warto dbać o higienę jamy ustnej, płukać płynami antyseptycznymi (np. z chlorheksydyną).
Pozdrawiam