Jakie są zalecenia po ekstrakcji zębów?

8 dni temu mialam wyrywanie chirurgicznie dwoch 8 na dole, byly zatrzymane w dziąśle. Wczoraj bylam na ściągnięciu szwów. Teraz mnie boli z rana mocno, przy schylaniu, po wypiciu Kawy. Czy sa jakoes specjalne zalecenia ? Jestem w niemczech dosc krótko i nie rozimiem do konca co mowil lekarz, ale zrozumialam ze jest dobrze i ze za tydzień bedzie ok. w lustrze widze ze w miejcy 8 sa dziury. dodam ze pale papierosy, lecz ograniczylam do minimum pierwszy tydzien po wyrwaniu w ogole nie paliłam.

Witam,
po usunięciu zęba przez pierwsze kilka dni zaleca się rezygnację z palenia papierosów, unikanie silnego płukania jamy ustnej.
Warto dbać o higienę jamy ustnej by nie zanieczyścić resztkami pokarmu miejsca po usunięciu zębów. Można delikatnie płukać jamę ustną płynami do jamy ustnej, na przykład takimi zawierającymi chlorheksydynę.
Czas gojenia zębodołu po usunięciu zęba jest różny, najczęściej w pełni zagojona rana jest w ciągu miesiąca.

Mocny ból przy schylaniu głowy jest dość niepokojący (bardziej taki ból występuje na przykład przy zapaleniu zatok), jeśli będzie się utrzymywał, wskazana jest konsultacja u lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam