O czym świadczy nieprzyjemny zapach z ust podczas gojenia się rany po ekstrakcji zęba?

Witam dwa tyg temu mialam wyrywana górną 6 zostala wyrwana bo mialam dużą pruchnice. Skrzep byl a teraz mam taki bialy nalot na zębie za tydz dopiero mam sciaganie sZwów i nie wiem czym jest spowodowany ten nalot dodam ze nie mam zadnej opuchlizny i bólu ale mam taki nieprzyjemny zapach z ust czy to.normalne podczas gojenia sie rany??

Witam,
sugeruję by dokładnie oczyszczać zęby sąsiadujące z miejscem po usuniętym zębie oraz delikatnie przepłukać jamę ustną płynem do płukania jamy ustnej (na przykład takim zawierającym chlorheksydynę). Możliwe, że w ranie po ekstrakcji zostają resztki po jedzeniu i stąd ten nieprzyjemny zapach.
W przypadku wystąpienia bólu czy opuchlizny jest to bezwzględne wskazanie do szybszej wizyty kontrolnej u stomatologa.
Pozdrawiam