Jak leczyć suchy zębodół po ekstrakcji ósemki?

Witam, ponad tydzień temu nastąpiło usuniecie 4ki górnej. przyplątał mi się niestety suchy zębodół. jestem po zakonczonej antybiotykoterapii. Bylam u stomatologa na kontroli. otrzymałam odpowiedź że wszystko goi się już dobrze. Moje pytanie brzmi: ranę po wyrwaniu zęba "porasta" włóknik i dlatego pytam: czy mogę bez żadnych obaw płukać zęby? czy to jeszcze może wypaść? Dzisiaj mija 10 dzień od ekstrakcji.

Wygląd rany po ekstrakcji może przybierać różne formy w zależności od fazy gojenia. Jamę ustną po usunięciu zęba można delikatnie płukać odpowiednimi preparatami po upływie 4 dni. Po dziesięciu dniach nie ma ku temu już przeciwwskazań, chyba że stomatolog zalecił inaczej. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl