Co może oznaczać kulka z białym nalotem na dziąśle?

Witam! Na dziąśle pojawiła mi się na początku czerwona niewielka kulka, a następnego dnia biały jakby nalot. Ząb ani nie boli, ani nic. Nawet samo dziąsło mnie nie boli, jedynie jak dotknę tą kulkę z białym nalotem. Zastaniawiam się czy to jest ropa w dziąśle czy afta. Nie puchnę, a sama kulka się nie powiększa. Wydaje mi się, że z tego co miałam kiedyś ropę w dziąśle to nie mogłam wytrzymać z bólu. Dodam tylko że na obecną chwilę nie mam możliwość pójść do żadnego lekarza gdyż przebywam za granicą, a do kraju wrócę za parę tygodni. Proszę o podpowiedź jak rozpoznać afte i ropę w dziąśle. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

Dzień dobry,
jeśli punkt dotyku jest bolesny to rzeczywiście może być to afta i powinno się to samo zagoić. Dla pewności proszę się skonsultować z lekarzem po powrocie.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula