Co oznacza bolesna biała zmiana na dziąśle?

Dzien dobry :) Mam białą plamę na dole pomiędzy dziąsłami a wargą- na złączeniu. Nie wiem jak nazwać to miejsce. Do tej pory nie bylo wyczuwalne nic sie nie dzialo. Teraz troszke pobolewa. Co to może być? Pozdrawiam i dziekuje

Dzień dobry, prawdopodobnie ma Pani afte. Powinna ona zagoić się samoistnie po kilku dniach. Może Pani przyspieszyc gojenie smarując tą zmianę preparatem na afty który można kupić w aptece. Jeśli zmiana nie wycofa się po kilku dniach powinna Pani skonsultować się z lekarzem stomatologiem.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula