Pojawienie się afty po znieczuleniu

Ponad tydzien temu bylam u stomatologa na leczeniu zebow. Po wizycie jak ustapilo znieczulenie zaczelam czuc bol w okolicy robionego zeba. Zobaczylam, ze to afta na wewnetrznej stronie policzka w okolicach leczonego zeba. Nie jest to przygryziony policzek, bo ranka jest na wysokosci dziasla. Stosuje plyn na afty i plucze szalwia, ale nie wiele pomaga. Jak mozna temu zaradzic?

To prawdopodobnie powikłanie po znieczuleniu , nieraz się zdarza ,że bakterie z błony śluzowej wprowadzone na igle (co następuje zawsze) znajdują sprzyjające warunki do rozwoju i tworzy się stan zapalny , jeżeli w przeciągu 5-7 dni nie będzie poprawy albo będzie gorzej proszę zgłosić się do lekarza

Witam!
Myślę,że pojawienie się afty zaraz po wizycie to przypadek i nie ma związku ze znieczuleniem.Niewielkie ranki w jamie ustnej powstają często,np.podczas jedzenia i goją się same albo,niestety,zasiedlają bakteriami i powstaje afta.Tak powstawanie jak gojenie ich w dużym stopniu zależy od odporności organizmu.Ogólnie afty leczą się trudno.Myślę,że stosowane przez Panią leczenie jest właściwe ale trochę potrwa.Proszę pomyśleć o wzmocnieniu odporności.
Pozdrawiam.