Czy moje objawy mogą wskazywać na HIV?

Dzień dobry , 3 dni po stosunku waginalnym i oralnym dostałam afty na dziąsłach, pobolewała mnie prawa strona gardła , zużyłam całe opakowanie octeangin , potem bolały dziąsła i zrobił się lekki nalot na języku , 9 dni po stosunku miałam już cały biały język, czy to może być hiv ? Czy mógł tak szybko dać o sobie znać , bardzo się martwię .
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

objawy związane z zakażeniem wirusem HIV zazwyczaj występują w ciągu kilku tygodni po zakażeniu, raczej nie zdarza się, aby pojawiły się one już po kilku dniach. Najczęściej do pierwszych objawów zalicza się dolegliwości grypopodobne, a więc gorączkę, bóle mięśni i stawów, powiększone węzły chłonne czy ból gardła.

W związku z tym naszym zdaniem objawy, które Pani opisuje najprawdopodobniej nie mają związku z wirusem HIV, choć warto wykluczyć to ryzyko przy pomocy badań diagnostycznych. Dolegliwości te mogą natomiast wynikać z infekcji lub innych chorób przenoszonych drogą płciową. Biały nalot na języku może oznaczać infekcję grzybiczą.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/seks-z-prostytutka-a-ryzyko-zakazenia-hiv-u-23-latka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bialy-nalot-na-jezyk-u,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-duze-ryzyko-przeniesienia-hiv-u-29-latka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.