Czy to oznacza, że ząb nie został dokładnie oczyszczony?

Witam, Mam pytanie odnośnie zęba 7ka górna. Lekarz stomatolog stwierdził nieodwracalne zapalenie miazgi i zakwalifikował zęba do leczenia kanałowego. Podczas znieczulenia towarzyszył mi silny ból. Lekarz zatruł zęba. Po zatruciu ból promieniował do dolnych zębów wraz z bólem skroni. Następnego dnia lekarz wyjął trutke i włożył antybiotyk. Zaraz po włożeniu antybiotyku czułam silny, przerywający ból. Dodatkowo nie mogłam skrzywić ust w lewą stronę gdyż na całej długości dziąseł po stronie chorego zęba czułam dziwne ciągnięcie. Do dnia dzisiejszego jest obrzęk na dziąsłach (był już przed leczeniem) dziąsła uniesione i napięte. Ząb podczas szczotkowania przed leczeniem krwawił i krwawi do dzisiaj. Po leczeniu zrobiła mi się na policzku zmiana afta? następnego dnia całe czerwone gardło i policzki od wewnątrz z lekko białymi naciekami. Nie mam gorączki natomiast towarzyszy mi silne osłabienie, ból całego ciała, nie daje rady funkcjonować. Czy związku z takimi objawami możliwe jest, że ząb nie został dokładnie oczyszczony bądź bakterie rozprzestrzeniły się na organizm?
KOBIETA, 36 LAT 2 miesiące temu

Zatruwanie zęba jest starą metodą i nie powinno być już używane. Nowoczesne leczenie kanałowe odbywa się na jednej wizycie w powiększeniu i całkowicie bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Ząb oczyszczony z kamienia i odbudowany prawidłowo kompozytem nie krwawi.