Leczenie afty na policzku

Witam serdecznie mam pytanie , mam afte na policzki , chciałbym sie dowiedziec jak to leczyc zeby szybko zeszlo , czekam na odpowedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, afty znajdujące się na śluzówkach jamy ustnej (od wewnątrz policzka) można leczyć stosując miejscowo dostępne bez recepty preparaty dostępne w aptekach (produkuje je wiele firm, cechują się podobną skutecznością).

Lek. RafaĹ Gryszkiewicz

U pacjentów z aftowym zapaleniem jamy ustnej najczęściej stosuje się leki przeciwzapalne oraz środki odkażające. W cięższych postaciach zaleca się stosowanie antybiotyków . Wskazane jest również podawanie witamin z grupy B. W okresie remisji należy dokonać sanacji jamy ustnej.
Najlepiej działają leki recepturowe tzw robione.
Proszę skonsultować się z periodontologiem - to lekarz stomatolog zajmujący się również chorobami błony śluzowej jamy ustnej.
Pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk