Ból po znieczuleniu w kręgosłup

Przed operacja miałam znieczulenie w kręgosłup. Słyszałam wcześniej, od innych pacjentów, ze to wcale nie boli. Mój przypadek był jednak inny. Ból był ogromny, szczególnie w pośladkach, myślałam że tego nie wytrzymam. Dzisiaj jestem 3 dzień po operacji i ciągle odczuwam bol kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz w prawym pośladku. Czy to oznacza, ze zostało coś uszkodzone, czy takie przypadki się zdarzają?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Przede wszystkim należy skonsultować się z lekarzem wykonującym znieczulenie. Bez możliwości wykonania badania lekarskiego nie można określić przyczyny dolegliwości. W przypadku tego typu znieczulenia ból w miejscu wkłucia może utrzymywać się przez kilka dni, Możliwe jest również wystąpienie powikłań (jak po każdej procedurze medycznej), które niekoniecznie muszą mieć związek z uszkodzeniem tkanek.