Ból pod prawym żebrem przy wdechu promieniujący od tyłu

Witam odczuwam bol pod prawym zebrem przy wdechu który promieniuje do tylu.gdy naciskam miejsce pod prawym zebrem mam uczucie jakby coś wskakiwalo .Jaki moze być tego powód.Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, przyczyn dolegliwości może być wiele i wskazany jest kontakt z lekarzem w celu wyjaśnienia przyczyny. Nie można tego zrobić bez możliwości rozmowy z pacjentem i bez możliwości zbadania. W pierwszej kolejności podejrzewać można stan po urazie, kamicę pęcherzyka żółciowego, choroby opłucnej, choroby wątroby.