Ból podbrzusza a endometrioza

Witam MAM 29 LAT W WIEKU 25 LAT MIAŁAM ZABIEG USUNIĘCIA TORBIELI NA JAJNIKACH I ZROSTÓW NA JAJOWODACH. ROK PÓŹNIEJ MIAŁAM NACINANY MOCZOWÓD BO ZAKLINOWAŁ MI SIĘ KAMIEŃ. ZAWSZE MIAŁAM BOLESNE MIESIĄCZKI LEKARZ WYKLUCZYŁ ENDOMETRIOZĘ. ALE OD CZASU ZABIEGU NIE ODCZUWAM JUŻ BULI MIESIĄCZKOWYCH W PODBRZUSZU. BÓL JEST TERAZ UMIEJSCOWIONY NA WYSOKOŚCI ŻOŁĄDKA ODCZUWAM TO TAK JAK BYM MIAŁA SKURCZE ŻOŁĄDKA A NIE MACICY. CZYM MOŻE TO BYĆ SPOWODOWANE CZY MOŻE MIEĆ ZWIĄZEK Z PRZEBYTYM ZABIEGIEM?

Aleksander Ropielewski

Z tak bogatą historią medyczną ciężko ocenić bez badania przedmiotowego i najpewniej dodatkowych badań obrazowych co jest przyczyną bolesnych miesiączek. Może to być zarówno odległe powikłanie po operacji jak i fizjologicznie występujące bóle miesiączkowe.