Ból podbrzusza a rak trzustki u 20-latka

Witam, mam 20 lat. Od dluzszego czasu boli mnie w lewym podbrzuszu. Tak po srodku miedzy zebrami a miednica. Dodatkowo mam żolte śluzowate stolce. Bardzo sie denerwuje wiele czytalem o raku trzustki. Zazwyczaj bol pojawia sie po jedzeniu. Czy w tej sytuacji mozliwe ze mam raka?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Opisane objawy to zbyt mało by postawić rozpoznanie choroby nowotworowej. Jest mnóstwo innych chorób (także związanych z zaburzeniami pracy trzustki), które mogą dawać podobne objawy. Po co od razu zakładać najgorszą opcję? Wskazana konsultacja z lekarzem rodzinnym POZ.