Rak trzustki a wyniki AST i ALT

Witam mam pytanie czy jak wyniki amalyzy aspat aiat bilrubiny ggtp ldh i usg jamy brzusznej wychodza ok to jest mozliwe zachorowac na raka trzustki co mozna robic zeby uchronic sie przed rakiem trzustki jakie badania mozna jeszcze wykonac

Renata GrzechociĹska

Poziom amylazy w surowicy jest nieprawidłowy w przypadku patologii trzustki. Proponuję prowadzić zdrowy tryb życia i regularnie się badać.