Kłucia w różnych miejscach brzucha a rak trzustki

Czy mogę mieć raka trzustki? Od jakiegoś czasu boli mnie pod lewą łopatką, ból promieniuje do lewej ręki. Od roku mam kłucia w różnych miejscach w brzuchu, również pod żebrami z lewej strony. Morfologia, cukier ekg w normie. Lekarz mówi że plecy to od kręgosłupa, a jelita to zespół jelita drażliwego. a ja cały czas się obawiam rak trzustki:( Mam 28 lat, nie piję alkoholu i nie palę, w rodzinie tylko dziadek zmarł na raka żołądka(ale dużo palił).

Objawy , które Pan opisuje nie są charakterystyczne dla raka trzustki - NIE WIEM SKĄD TAKI POMYSŁ??? Proponuje byc pod stałą opieką lekarza rodzinnego - on skieruje ew. na dodatkowe badania jesli uzna to za konieczne!!! zż