Ból podbrzusza i częste zaparcia a zapalenie przydatków

Witam. Od dluzszego czasu boli mnie podbrzusze po prwej stronie, czasem pulsuje, bol czasami promieniuje w dol. Mam czeste zaparcia. Przeczytalam, ze moze byc to zapalenie przydatkow, czy ginekolog moze zdiagnozowac to przy badaniu ginekologicznym? Prosze o pomoc i pozdrawiam

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyną bólu brzucha może być zapalenie przydatków. Bez przeprowadzenia badania jednak nie można postawić diagnozy. Konsultacja u lekarza ginekologa jest w Pani przypadku wskazana - lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i badania podejmie decyzję o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam.