Ból podbrzusza i krzyża we wczesnej ciąży - czy coś jest nie tak?

Witam i bardzo proszę o pomoc.
Tydzień temu dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Od dnia zrobienia testu przez kilka dni 4-5 razy w ciągu dnia miałam silne bóle podbrzusza, które trwały ok. 10 minut i zanikały (na kilka godzin). Cały weekend spędziłam bardzo spokojnie, dużo leżąc i odpoczywając. Bóle prawie całkowicie zniknęły. W poniedziałek po całym dniu pracy pojawiły się na nowo, doszedł do tego uciążliwy, ciągły ból w krzyżu. Ból podbrzusza najpierw miał charakter skurczów, teraz to trochę lżejsze, ale ciągłe uczucie napięcia.

Czy to może być zapowiedź poronienia? Nie mam żadnych krwawień ani brązowych upławów, ale mimo to martwię się.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży mogą być spowodowane intensywnym rozciąganiem macicy oraz jej więzadeł. Nie jest zjawisko fizjologiczne. Jednak, ze względu na to, że w pierwszych tygodniach ciąży jest duże ryzyko poronienia nie powinno się bagatelizować pewnych sygnałów, które wysyła organizm.
Jeśli dolegliwości bólowe mają charakter bolesnych regularnych skurczów, należy udać się do ginekologa, który zdiagnozuje przyczynę dolegliwości i w miarę możliwości zastosuje odpowiednie leczenie.