Czy te objawy mogą wystąpić we wczesnej ciąży?

Dzień dobry, Jestem w 4 6 tygodniu ciąży. Ciaza potwierdzona badaniami krwi i odpowiednimy przyrostem bety. Wizytę mam za półtora tygodnia. To moja 2 ciaza. Poza tradycyjnymi objawami ciąży tj. Zmęczenie i ospałość, pobolewanie piersi, I uczucie rozpierania w podbrzuszu co jakiś czas, wczoraj pojawiły się bóle kręgosłupa w krzyżu. W pierwszej ciąży nie miałam bólów kręgosłupa na tym etapie. Ten bol co jakiś czas się pojawia ale ustępuje w spoczynku. Czy takie bóle są normalne na wczesnych etapach ciąży? Dodam też że pracuje w biurze przez 8 h. W dość wymuszonej pozycji przed komputerem , jednak wcześniej bóle mi nie doskwierały. To jest taki tępy bol, klucie takie. Jak chodzę to mi w miarę przechodzi. Nasila się gdy siedzę przed kompyterm lub stoję w miejscu. Proszę o podpowiedź
KOBIETA, 29 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bóle kręgosłupa mogą występować w ciąży, nawet na jej wczesnym etapie. Związane to może być z rozciąganiem więzadeł macicy oraz zmianami zachodzącymi w ciele kobiety ciężarnej.

Ponadto wspomina Pani o siedzącym trybie życia, który z pewnością ma znaczenie. Przebywanie w tej samej pozycji przez wiele godzin często skutkuje pojawieniem się dolegliwości bólowych w obrębie kręgosłupa. Tak również może być w Pani przypadku.

Proszę pamiętać, że każda ciąża jest inna. Brak ewentualnych symptomów w pierwszej ciąży nie jest więc wyznacznikiem, ponieważ teraz może być inaczej. Proszę jednak wspomnieć o tych dolegliwościach lekarzowi prowadzącemu ciążę.

O bólu pleców w ciąży pisaliśmy w tekście znajdującym się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-plecow-w-ciazy-jak-z-nim-walczyc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.