Ból podbrzusza podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam. Mam taki problem. Przyjmuję od 2 miesięcy tabletki antykoncepcyjne. między 12 a 15 tabletką odczuwam ból podbrzusza. Ostatnie krwawienie wystąpiło 22 sierpnia tego roku. Po ustąpieniu krwawienia współżyłam z partnerem. Krwawienia występują w czwartym dniu przyjmowania tabletek placebo. Martwię się że ten ból podbrzusza może świadczyć,że doszło do zapłodnienia i że jestem w ciąży. Na razie nie mam żadnych objawów ciąży ale strasznie się boję że to właśnie to. Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Istnieje naprawdę znikome prawdopodobieństwo, że opisane dolegliwości są wynikiem ciąży. Znacznie bardziej prawdopodobny jest związek objawów z błędem żywieniowym. Nie ma powodów do niepokoju.