Brak krwawienia, a bóle jak podczas miesiączki

Witam.

Od niedawna stosuje antykoncepcje hormonalną. Od 19 października (pierwszy dzień miesiączki) rozpoczęłam stosować antykoncepcje tabletkami Y**. Wg zaleceń, przyjmowałam kolejno różowe aktywne tabletki, każdego dnia o tej samej porze.

Dzisiaj przyjmuję trzecią tabletkę placebo, a krwawienie nie wystąpiło. Natomiast od momentu przyjmowania tabletek nieaktywnych, zauważyłam, że pobolewają mnie oba jajniki wraz z podbrzusze jak podczas okresu. Ból nie jest dokuczliwy.

Czy wraz z rozpoczęciem nowego blistra krwawienie może w ogóle nie wystąpić ? Kiedy zrobić ewentualnie test ciążowy? Czy to do końca normalne, że krwawienie nie wystąpiło, a czuje się jak podczas miesiączki?
Za szybką odpowiedź dziękuję i pozdrawiam

Witam serdecznie.

Krwawienie w siedmiodniowej przerwie między przyjmowaniem antykoncepcji pojawia się najczęściej w 2-3 dniu. Niekiedy jednak występuje później. Jeżeli nie dojdzie do krwawienia, proszę kontynuować przyjmowanie leku. Gdyby jednak sytuacja powtórzyła się w następnej przerwie, proszę
skonsultować się ze specjalistą.

Jeżeli przyjmowała Pani antykoncepcję regularnie, prawdopodobieństwo ciąży jest znikome.
Pozdrawiam.