Ból podczas stosunku i ryzyko ciąży

W 7 dniu cyklu postanowiłam współżyć z partnerem po raz pierwszy.Zabezpieczyliśmy się, lecz do wytrysku nie doszło ponieważ przerwaliśmy z powodu bólu.Cykle mam 31 dniowe, miesiączkuje regularnie. Pytanie moje jest takie: czy mogłoby dojść do zapłodnienia w takiej sytuacji, gdyby prezerwatywa zawiodła albo gdybym miała styczność z preejakulatem np.z dłoni partnera?Dodam,że do dzisiaj (11dc) boli mnie lewy jajnik,brzuch i podbrzusze.Czy przekrzywiona w lewa stronę szyjka macicy jest powodem bólu?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli doszło do kontaktu preejakulatu z dorgami rodnymi to nie można wykluczyć zapłodnienia. Wskazane wykonanie testu ciążowego w dniu spodziewanej miesiączki, jeśli ta nie pojawi się. Zmienności anatomiczne (jak przekrzywienie szyjki macicy) mogą być przyczyną bolesności w trakcie stosunku w niektórych pozycjach seksualnych. Najlepiej spróbować innych pozycji, znaleźć taką w której nie będzie Pani odczuwała bólu i dyskomfortu.
Poza tym nie powinna się Pani stresować - pierwsze w życiu stosunki prawie nigdy nie są bardzo udane i przynoszące satysfakcję.