Ból podczas założenia tamponu

Dobry wieczor. Otoz mam maly problem, poniewaz podczas miesiaczki uzywam tamponow i od pewnego czasu, gdy np.wkladam tampon chyba mam mozliwosc dotknac wtedy jajniki, ale nie wiem czy to one czy nie. W kazdym razie jakas kuleczka, ktora czasem blokuje dostep tamponu do wlozenia go do konca.. odczuwam tylko jeden raz podczas calego cyklu jeden bol ktory trwa z 8sekund tak jakby cos mi ciazylo w obrzasze srodkowym swery kobiecej. Czy to normalne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane struktury, które Pani wyczuwa to bez wątpienia nie jajniki. W celu wyjaśnienia przyczyny Pani objawów sugeruję konsultację ginekologiczną.