Czy mogę nie zgodzić się na wkładanie tamponów podczas tomografii?

Jestem osobą po leczeniu raka szyjki macicy .. po leczeniu chemią radioterapią i brachyterapią nastąpiła pełna remisja raka .. teraz mam tylko troche problemów gastrycznych .. wrzody zołądka.. ale moje pytanie dotyczy tego czy mogę nie zgodzić sie na wkładanie tamponów podczas tomografii .. po takim zakładaniu tamponu .. chodze obolała przez 3 tygodnie .. tampon ten musze założc do pochwy podczas tomografii podobno lepiej widać .. mnie to bardzo boli .. jestem 2 lata po leczeniu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Może Pani nie wyrazić zgody. Niemniej jednak należy liczyć się z mniej dokładnym badaniem.