Ból pomiędzy łopatkami a stan zapalny żołądka i zespół jelita drażliwego

witam . od pewnego czasu mam bóle które są codziennie od rana do nocy miedzy łopatkami , z różną intensywnością ( nie są to bóle kręgosłupa)raz mrowi , raz opasuje ten ból aż do żołądka .mniej boli jak leże, mam stwierdzone nadzerki i lekki stan zapalny zoladka , mam stwierdzone jelito wrazliwe pecherzyk wyciety .reszta badan czyli usg , alat aspat , lipaza amylaza crp w porzadku .mam biegunki , bole zoladka pieczeniam i teraz nowym objawem sa te bole promieniujace do krzyza , co mi jest ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Opisane dolegliwości bólowe mogą mieć wiele przyczyn. Teoretycznie może być to wynik patologii układu pokarmowego, układu krążenia ale może być to także skutek schorzeń kręgosłupa. Niestety nie wiem czemu tą przyczynę Pani/Pan wyklucza. Mimo wszystko sugeruję wykonanie RTG kręgosłupa piersiowego. Warto byłoby także skonsultować się z kardiologiem. Jeśli te przyczyny zostaną wykluczone, proszę skonsultować się ponownie ze specjalistą gastroenterologiem.

Skoro wykluczyła Pani schorzenia związane z kręgosłupem (zapewne wykonał Pan już rezonans magnetyczny odcinka piersiowego kręgosłupa, który jest w takim przypadku najbardziej wiarygodny) to zapewne podłożem dolegliwości jest stan zapalny w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Może Pani jest nieprawidłowo leczona lub leki, które obecnie Pani stosuje są nieskuteczne. Trzeba w takiej sytuacji udać się na konsulatcję do gastroenterologa i to on powinien podjąć się Pani leczenia (oczywiście przy wykluczeniu dolegliwości związanych ze schorzeniami kręgosłupa).