Ucisk pod żebrami i ból żołądka

od 2 miesiecy czuje taki ucisk pod zebrami z lewej str jakby cos mi tam puchlo mialam przez pewien czas tak ze jak zjadlam cos kwasnego to kul mnie zoladek ale przeszlo mi to a teraz od 3 dni boli mnie podbrzusze plecy z tylu tak po lewej stronie badziej i slychac prace mego zoladka i jelit. robilam echo holtera bad. krwi i moczu ekg u okulisty neurologa laryngologa tez bylam i wszystko jest ok. co mi jest ? pomozcie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią dolegliwości mogą wskazywać na zaburzenia układu pokarmowego, w tym np. chorobę wrzodową (dolegliwości bólowe po spożyciu pokarmów). Przede wszystkim powinna się Pani zatem skonsultować ze specjalistą gastroenterologiem. A propos dolegliwości bólowych podbrzusza to one także mogą być konsekwencją schorzeń układu pokarmowego. Może być to jednak także wynik patologii układu moczowo-płciowego. Jeśli zatem przyczyny gastrologiczne zostaną wykluczone, proszę udać się na konsultację do specjalisty ginekologa.